субота, 31 березня 2018 р.

Освітня платформа Eduget запустила безкоштовні онлайн-курси з підготовки до ЗНО в межах проекту Be Smart

На платформі besmart.eduget подано 15 курсів з 8 предметів: українська мова та література, математика, історія України, англійська мова, фізика, хімія, географія та біологія. Курси доступні до проходження з будь-якого пристрою, для цього необхідно лише зареєструватися на сайті. Для зручності курси містять систематичне тестування та контроль успішності.
Апробація проекту відбулася в рамках підготовки до ЗНО та вступної кампанії 2017 в Одеській області. Завдяки проекту онлайн-підготовки «Будь розумним/Be Smart» понад 11,5 тис. учнів з 800 шкіл Одеської області отримали безкоштовний доступ до матеріалів курсів підготовки до ЗНО та успішно склали іспити ЗНО-2017. Тепер доступ до програми надано всім українцям.

У Верховній Раді розроблять план реформ для психологічної галузі

У п’ятницю, 23 березня, у Верховній Раді України відбувся Національний круглий стіл «Правове регулювання психологічної допомоги в Україні: стратегія європейської та загальносвітової інтеграції», організований Комітетом Верховної Ради України з питань європейської інтеграції спільно з Міжфракційним  депутатським об’єднанням «Сприяння захисту прав та соціальній реабілітації учасників АТО» та Національною психологічною асоціація України.

Обговорити важливі проблеми надання психологічної допомоги зібралися понад 100 учасників, серед яких – народні депутати України, представники міністерств, відомств, наукових установ, практикуючі психологи, волонтери, капелани. 

З вітальним словом до гостей заходу звернулась Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, яка Ірина Геращенко, яка підкреслила, що сьогодні особливої психологічної підтримки потребують військовослужбовці, які повертаються з зони проведення операції Об’єднаних сил на Донбасі. 

Голова МДО «Сприяння захисту прав та соціальній реабілітації учасників АТО» Оксана Білозір зауважила, що «психологічна безпека громадян є важливим чинником ментального здоров’я нації». Водночас, за словами депутата держава має сьогодні спрямувати зусилля на питання гуманітарної безпеки загалом, адже психологічна безпека є лише однією з важливим складових гуманітарної».

У круглому столі взяли участь заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Тука Георгій Борисович та заступник Міністра соціальної політики України Наталія Федорович, які проінформували присутніх про заходи щодо психологічної та соціальної підтримки учасників АТО, внутрішньо переміщених осіб, та інших категорій громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

Почесний гість заходу, Президент Європейської федерації психологічних асоціацій (EFPA) Тельмо Моуріньйо Баптіста присвятив свій виступ інформації про діяльність федерації та презентації Європейського стандарту освіти і професійної підготовки в галузі психології (EuroPsy).    

За результатами засідання було прийнято резолюцію учасників круглого столу, зі зверненням до органів влади щодо визнання питання гуманітарної безпеки, а також ментального здоров’я нації (як однієї з її ключових складових), одним із пріоритетів державної політики України. Також, серед пунктів резолюції утворення, при Міжфракційному депутатському об’єднанні Верховної Ради України «Сприяння захисту прав та соціальній реабілітації учасників АТО», робочу групу з підготовки проекту Концепції гуманітарної безпеки України та проекту Закону України «Про регулювання психологічної діяльності» та підтримка заявки на проведення в Україні Європейського семестру Європейської федерації психологічних асоціацій у 2019 році.

пʼятниця, 30 березня 2018 р.

Вебінар «Сторітеллінг на предметах природничо-математичного циклу»


Ви помічали, що матеріал, що подається у вигляді цікавої історії, сприймається та запам’ятовується дітьми краще? 
А чи розповідали Ви історії на уроках математики, хімії чи фізики? 

Вебінар «Сторітеллінг на предметах природничо-математичного циклу» відкриє для Вас безліч нових можливостей та ідей.
Навчальний сторітеллінг сприяє розвитку особистісних якостей дитини, дає можливість проявити її унікальність та творчість, активізує бажання здобувати знання.

Вебінар зацікавить викладачів-предметників природничо-математичних напрямів, викладачів початкових класів та всіх, хто бажає викладати матеріал по-новому. 

Спікер – Оксана Буковская, кандидат педагогічних наук, директор Креативної Міжнародної Дитячої Школи та Освітнього центру INSIGHT. 

Вартість участі у вебінарі – 100 грн.

Дата проведення: 12.04.2018
Час проведення: 17:00 - 19:00

Попередня оплата на карту Приватбанку: 5169330510242867, отримувач - Жигінас Ліна Григорівна.

У призначенні платежу ОБОВ'ЯЗКОВО вказуйте Ваше прізвище, ім'я та дату події, за яку оплачуєте.
Квитанцію про оплату або скріншот відправляйте на е-mail: insighteduinfo@gmail.com
Після отримання нами квитанції на Вашу електронну адресу надійде підтвердження реєстрації та посилання-запрошення у вебінарну кімнату.

Реєстрація за посиланням: https://goo.gl/forms/BNoTDX1nQS8TFOYv1
Попередня реєстрація ОБОВ'ЯЗКОВА!

Якщо у Вас залишились запитання - телефонуйте за номером (067) 326 49 40 (Іванна)

В УКРАЇНІ ЗАПУСТИЛИ ПЕРШЕ ЦІЛОДОБОВЕ ДИТЯЧЕ ОНЛАЙН-РАДІО З КАЗКАМИ

2 березня Національна суспільна телерадіокомпанія України запустила сайт «Казки», де можна цілодобово слухати казки онлайн та в записі, обираючи певну казку.
Зараз на сайті є доступними 12 казок в озвучці лідерки гурту «Крихітка» Саші Кольцової, вокаліста гурту «Бумбокс» Андрія Хливнюка, учасника гурту Dakhabrakha Марка Галаневича та актора театру, кіно і дубляжу Євгена Маланухи. Невдовзі мають з’явитися казки від письменника Сергія Жадана та співачки Христини Соловій.
Ілюстрації намалювала ілюстраторка Женя Гайдамака. Їх можна завантажити як розмальовки. Усього казок має бути 250.

четвер, 29 березня 2018 р.

Районний майстер-клас для учителів української мови та літератури




Кафедра української мови КЗШ №130 27 березня 2018 р. провела районний майстер-клас "Формування громадянської та соціальної компетентності на уроках української літератури під час вивчення твору В. Дрозда «Білий кінь Шептало».

вівторок, 27 березня 2018 р.

Освітня платформа “Критичне мислення”

Засновниками платформи є експерти ГО “Вчителі за демократію і партнерство”. Освітня платформа “Критичне мислення” проводить тренінги для вчителів початкової, основної і старшої школи, викладачів ВНЗ з методики розвитку критичного мислення учнів і студентів. А також тренінги-практикуми для всіх учителів з педагогіки партнерства, дебатів, освіти для сталого розвитку. Навчання на Платформі “Критичне мислення” пройшли понад 2,7 тисяч учителів початкової, основної й старшої шкіл.

Крім того, на платформі є тренінги для працівників дошкілля з освіти для сталого розвитку та для батьків з розвитку критичного мислення дитини.

Також експерти платформи консультують школи з питань запровадження програм з критичного мислення й інтерактивних технологій на уроці.

На сайті платформи ви знайдете приклади різних уроків з використанням методів критичного мислення; програму й посібники до курсу для старшокласників “Основи критичного мислення”, що має гриф МОН; можуть замовити різні навчальні матеріали.

Тренінги відбуваються у містах по всій Україні. Крім того є опція виїзних тренінгів, тобто колектив будь-якої школи в Україні може замовити тренінг платформи до себе.

Усі програми, за якими проводяться тренінги, – оригінальні авторські розробки експертів Платформи. По завершенні навчання учасники отримують іменні сертифікати із вказаною кількістю годин.

Міжнародний освітній центр

Цей освітній центр проводить майстер-класи та тренінги для вчителів. Чимало з них присвячено методикам викладання – наприклад, допомога смартфонів у вивченні STEM-предметів, дослідницька діяльність на уроках, математичний сторітелінг, кейси як метод інтеграції тощо.

"Навчай для України"

Це програма для молодих спеціалістів, які тільки-но закінчили виші. Її мета – залучити їх до викладання в школах та реформувати шкільну освіту. Щоб взяти участь у проекті, потрібно пройти відбір, після чого стартує педагогічна та лідерська підготовка.

Після підготовки вам допоможуть влаштуватись на роботу в одну зі шкіл, що потребують змін. Окрім вчительської зарплати, у вас буде стипендія. Експерти проекту постійно допомагатимуть досягати результатів у вашій школі, а на закінчення програми ви пройдете консультації щодо подальшого кар’єрного зростання.

Команда нових вчителів вийшла на роботу вже у вересні 2017 року – передбачається, що вони працюватимуть два роки. Новий відбір на 2018 рік також відкрито: перша хвиля вже закінчилася, проте організація пообіцяла відкрити другу хвилю у 2018 році. 

До речі, брати участь у проекті можуть й ті, хто не має педагогічної освіти – просто протягом участі в проекті ви паралельно навчатимитесь у виші.

"Інша освіта"

“Інша освіта” – це некомерційна організація, яка в основному займається розвитком неформальної освіти. Тим не менше, чимало заходів стануть у нагоді працівникам формальної освіти – вчителям.

Візія

Суспільство, в якому розуміння освіти та навчання є цілісним і базується на засадах особистої відповідальності та адекватності до сучасних викликів суспільства. Ознакою освіченості є вміння застосовувати набуті компетенції в комплексних життєвих ситуаціях та щоденно діяти за цінностями інклюзивного справедливого суспільства.

Місія: 

Створення, апробація та поширення найкращих практик в полі альтернативних форм освіти (в першу чергу, неформальної освіти) та становлення культури холістичного навчання

через

створення комфортних інклюзивних просторів для навчання;
покращення підходів в неформальній освіті;
посилення акторів, які працюють в різних освітніх форматах;
створення комфортного (фізичного та ментального) простору для навчання;
становлення культури холістичного навчання;
створення умов, в яких кожен вчиться так, як того потребує.
Наші цінності:

Відкритість

Взаємопідтримка

Відповідальність (за себе та інших)

Довіра

Свобода вираження

Рівність

Підходи:

Любов до справи та до людей

Робота з різноманіттям

Використання спільного потенціалу, синергія

Розвиток сталих систем (або сталий та системний розвиток)

Неформальна освіта

Інновації

Комплексність

Орієнтація на якість


Тренінг "Ефективне спілкування батьків із дітьми"


В цю неділю, 1 квітня, Схованка знову запрошує відповідальних свідомих батьків, щоб разом вчитися і ставати ще кращими батьками. Цього разу поговоримо про ефективне спілкування. 
Реєстрація обов'язкова за тел. (096) 903-98-20

Курс "Презентації: говори так, щоб тебе слухали" від Coursera

Ораторські навички наразі дуже важливі як на навчанні так і на роботі. Саме тому ми пропонуємо сьогодні курс "Презентації: говори так, щоб тебе слухали" від Coursera.

Цей курс дасть вам корисні поради для ефективного виступу. Ви дізнаєтеся, як організувати презентацію, як зробити, щоб її запам'ятали і як спілкуватися чітко.
Реєстрація: http://bit.ly/2p97D9U
Напишіть нам в коментарях, якщо вам сподобалось 

неділя, 25 березня 2018 р.

Вебінар «Інтерактивні технології в освіті: залучаємо учнів у процес навчання за допомогою інтернет-сервісів»

Цей вебінар започатковує серію освітніх вебінарів, присвячених модернізації освітнього процесу. Ми плануємо познайомити українських вчителів з популярними у всьому світі інтернет-сервісами, які змінюють ставлення учнів до навчання.
Разом з учасниками вебінарів ми будемо говорити про стан сучасної освіти, використання інтерактивних технологій на уроках, можливі проблеми та шляхи їх вирішення. Віримо, що знайдемо багато однодумців — вчителів, які готові працювати спільно з нами задля покращення якості освіти.
Основна частина нашого вебінару присвячена практиці. Ми розглянемо два інтернет-сервіси для вчителів:
  1. Peardeck — сайт, який змінить уявлення ваших учнів про презентації та посилить жагу до знань.
  2. Nearpod — сервіс для створення інтерактивних уроків, з допомогою якого стандартні розробки, які є у кожного вчителя, можна за лічені хвилини перетворити на цікаві та ефективні навчальні матеріали.
План вебінару:
  1. Інтерактивні технології в навчанні.
  2. Результати наукових досліджень сучасного шкільного навчання.
  3. Знайомство та інструкція по роботі з сервісом peardeck.com.
  4. Можливості та особливості роботи з сервісом nearpod.com.
Кому це буде корисно:
Вчителям початкової та середньої шкіл, вчителям-предметникам загальноосвітніх закладів, педагогам додаткової освіти, заступникам директорів, класним керівникам, методистам, викладачам, вихователям, психологам, соціальним педагогам, батькам учнів, педагогам інших освітніх установ.

YOUTH ON THE MOVE


U-Report і корисні івенти та посилання - це щось невід'ємне. Як наші опитування та ви 😉 Тому сьогодні ще одна цікава подія 👉
Захід (Y)ABC 29.03 від Міжнародного руху Червоного хреста.
Програма складається із коротких занять по 45-90 хвилин кожне. Найважливішим завданням є розвиток особистісних і міжособистісних навичок, за допомогою яких ми можемо втілити ці принципи і цінності в життя і, таким чином, сприяти зміні світогляду, мислення і поведінки, необхідній для формування культури ненасильства і миру.

Реєстрація: https://goo.gl/2sLfnj 🤗

субота, 24 березня 2018 р.

#2018teenhealth



Здорові зуби - це не просто складова привабливої зовнішності та гарного самопочуття. Це ще і запорука повноцінного харчування і розбірливої мови. Від стану ротової порожнини багато в чому залежить здоров'я організму в цілому. Здорові ясна і зуби позитивно впливають на престиж, успіх та настрій людини.
Сьогодні поширеність та інтенсивність розвитку карієсу і хвороб пародонта у дітей в Україні є високою внаслідок недостатнього профілактичного догляду за ротовою порожниною.
Одним із найважливіших методів профілактики захворювань зубів та ясен є ретельна і регулярна гігієна ротової порожнини.

Первый Городской. ТЕМА ДНЯ

Про конфлікти педагогів та студентів, чи легко студентам відстоювати свої права у вишах говорив в програмі «Тема дня» Роман Малик з Дар'єю Москалюк та кореспондентом Ганною Штондою → http://1tv.kr.ua/releases/5473.

«Сучасна Україна: зміни, сьогодення, традиції»



Чи вистачає кожному з нас часу і снаги зупинитись й замислитись - у якій саме точці суспільних змін ми знаходимось? Чи ще працюють звичні мисленнєві паттерни, які так хвацько ширяться під хештегами "зрада" і "перемога"? Як, врешті, законодавчі зміни впливають вже зараз на рівні побутового людського життя і як до них бути готовим/готовою? 

25 березня з 11:00 до 18:00, в рамках відзначення дворіччя діяльності Центру громадських ініціатив запрошуємо відвідати захід «Сучасна Україна: зміни, сьогодення, традиції». 

Три насичені блоки 
- просвітницький – лекційна панель за участі експертів-практиків щодо впровадження реформ в освіті, охороні здоров’я, правозахисній та екологічній сферах;
- рефлексійний – перфоманс плейбек театр «ЕХО» на тему «Історії мого дому»;
- креативний – презентація фотоархіву з луганщини, лекція про символізм із зв’язок поколінь у традиційному українському рушникові та майстер-клас;
покликані дати змогу кожному отримати відповіді на свої питання у зручному форматі та відповідній атмосфері.

Захід розпочнеться об 11.00 за адресою Центр громадських ініціатив БФ «Громадська ініціатива мешканців Кривбасу», вул.Чкалова, 1б

#2018teenhealth

17% 15-річних хлопців у Європі та Північній Америці вживали марихуану, у порівнянні з 13% дівчат.
У Європейському регіоні ВООЗ, п’ята частина молодих людей у віці від 15 років повідомляє про важке епізодичне вживання алкоголю (п’ять або більше напоїв за нагоди), що є найвищим показником у світі.
Вплив тютюну, алкоголю та інших наркотиків у підлітковому віці може мати тривалий шкідливий ефект на основні процеси розвитку, включаючи фізичний ріст і розвиток мозку, що має наслідки для пізнавальної функції та емоційного та соціального розвитку.
Для запобігання споживання та зловживання психоактивними речовинами повинна бути розроблена державна політика, яка знижує доступність таких речовин.

четвер, 22 березня 2018 р.

Конкурс малюнків «Бережи воду = збережи життя»




Кожного року 22 березня у cвіті відзначають Всесвітній день води, щоб привернути увагу до теми водних ресурсів та нагадати, як важливо зберігати воду.
Лише 3% усіх водних ресурсів на планеті становить прісна вода, і лише 1% прісної води є придатним для пиття.
Про це варто кожного разу, коли чистимо зуби або миємо руки. Закриваючи кран під час цих простих процедур, можна зберегти 6 літрів води за хвилину.
Як взяти участь у конкурсі?
Створити та надіслати до ЮНІСЕФ малюнок, який ілюструє ідею “Бережи воду = збережи життя”, до 30 березня 2018 року
  • на електронну адресу kiev@unicef.org
  • або поштою на адресу: вул. Інститутська, 28, 01021 Київ, Україна,
Будь ласка, не забудьте вказати у листі свої дані та контактну інформацію:
ім’я, прізвище, вік, номер телефону, e-mail, профіль у мережі Facebook (за наявності).
Які призи отримають переможці?
Малюнок, який отримає перше місце, перетвориться на мурал у населеному пункті, де проживає його автор. ЮНІСЕФ підтримає створення муралу разом з учнями на стіні школи автора/ки малюнку (за згодою керівництва школи)
Малюнок, який отримає друге місце, стане принтом для стильних пляшок для води від ЮНІСЕФ.
Перші 30 учасників, які найраніше надішлють свої малюнки, отримають стильні пляшки у подарок.
Усі учасники отримають маленькі сувеніри від ЮНІСЕФ для
Як ми будемо обирати переможців?
Ми вважаємо, що кожен малюнок розповідає важливу історію власного бачення дитини, тому ми дуже уважно ставимося до вибору переможця
Команда ЮНІСЕФ, яка складається із спеціалісти різних напрямків, спільно з художником-муралістом оберуть малюнок, який найвлучніше передає необхідність збереження води.

Конкурс малюнків до Всесвітнього дня води продовжено до 30 березня! Ми вже отримали багато чудових малюнків, і тому вирішили дати вам більше часу для участі в конкурсі. Поділіться з нами вашими ідеями про те, чому так важливо зберігати воду і ставайте співавторами муралу у вашому місті! Більше деталей тут: http://uni.cf/2FMJgG3
* Обов’язково вказуйте ваші дані для зворотного зв’язку (місто та контактний телефон)


#2018teenhealth


Початок статевого життя підлітків, їх перші сексуальні контакти називають «сексуальним дебютом». Середній вік статевого дебюту в Україні серед дівчат – 13,7 років, серед хлопців – 13,3.
Ранній початок сексуального життя, часта зміна партнерів, нерегулярне використання презерватива при сексуальних контактах, сексуальні стосунки під впливом психоактивних речовин є причинами ранньої вагітності та зараження інфекціями, що передаються статевим шляхом. Як результат – в Україні один з найбільших показників підліткової вагітності в Європі.

Освітній проект «Віртуальний ярмарок професій»


07.03.2018 року стартував профорієнтаційний освітній проект «Віртуальний ярмарок професій», який проводиться з метою: підвищити якість профорієнтаційної роботи в освітніх закладах, формувати в учнів навички свідомого вибору майбутньої професії, інтегрувати профорієнтаційну діяльність в освітній процес з предметів, залучити фахівців у якості менторів тощо.
Організатори: освітній заклад «ThinkGlobal» у партнерстві з ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».
Ознайомитися з матеріали проекту можна дізнатися:
Відео з вебінару (06.03.2018) https://youtu.be/QUPwmgQIBKE
Матеріали проекту доступні (оновлюються щотижня) https://drive.google.com/drive/folders/1oLclYDYtz6IihQD0F6NRGmqssvFPO7EV?usp=sharing

Шановні колеги долучайтеся до інших цікавих проектів, надсилайте свої пропозиції. Радимо ознайомитися з іншими профорієнтаційними проектами, що реалізуються у рамках Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна 2018»  разом з партнерами у розділі «освітні STEM- профорієнтаційні проекти» https://drive.google.com/drive/folders/1oLclYDYtz6IihQD0F6NRGmqssvFPO7EV?usp=sharing

середа, 21 березня 2018 р.

#2018teenhealth

50% 15-річних дівчат у Європі та Америці висловлюють численні скарги на здоров'я щотижня, у порівнянні з 27% хлопчиків.
Близько половини всіх проблем психічного здоров`я у дорослому віці мають початок у підлітковому віці або перед ним. Психологічний аспект здоров`я є дуже важливим у період, коли підлітки зазнають багато фізичних, соціальних, психологічних та когнітивних змін у процесі їх переходу до дорослого віку.
Депресія є найчастішою причиною захворювань та інвалідності серед підлітків, проте і суїцид (як причина смерті) посідає далеко не останнє місце у цьому негативному рейтингу. Фахівці ВООЗ встановили, що кожні 40 секунд у світі відбувається самогубство.
Важливо, щоб на рівні держави підтримувались програми поширення психічного здоров`я та надання психосоціальної підтримки в школах.

Програма ПОЛіС




21 березня 2018 р. у КЗШ № 65 за участі співробітників Управління поліції м. Кривий Ріг було проведено інформаційне заняття "Превентивна робота з підлітками щодо публічної безпеки. Попередження фактів кіднейпінгу та торгівлі людьми" (за підтримки Благодійної органцізації "Міжнародний фонд "Ожина").
На зустрічі поліцейські розповіли учням про запобіжні заходи та методи поведінки, які варто використовувати в житті, щоб не стати жертвами торгівлі людьми. Обговорили види сучасного рабства та тенета злочинців, в які потрапляють підлітки. А також наочно ознайомили учнів з особливими ознаками справжнього поліцейського та законними форматами спілкування поліціянів з підлітками.

Проект «Community Policing» «Поліція і Спільнота» за підтримки та сприяння Міжнародної організації IREX, частиною якого є програма ПОЛіС, має на меті вибудувати плідну співпрацю між поліцією та тими, для кого вона працює і кого захищає, зокрема, шляхом організації зустрічей представників місцевої поліції та громадськості на базі загальноосвітніх навчальних закладів та інших публічних платформ.