вівторок, 18 вересня 2018 р.

Онлайн-курс “Недискримінаційний підхід в навчанні”


У 2017 році ГО “Студена”, у співпраці з платформою EdEra та за підтримки  Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується Pact в Україні, розробляє та впроваджує онлайн-курс для вчителів початкової школи “Недискримінаційний підхід у навчанні.

Проект спрямовано на підвищення обізнаності осіб, задіяних в системі загальної середньої освіти, щодо засад гендерної чутливості і недискримінаційного підходу до навчального процесу.

Окрему увагу у курсі буде приділено виявленню та протидії цькуванню в школі.

Отримані внаслідок прослуховування курсу компетенції: Внаслідок проходження курсу вчителі отримають розуміння того, що таке базові чи природні права людини, в чому полягає суть недискримінаційного підходу та толерантності при викладанні, чим відрізняється поняття «гендер» від поняття «стать» та чому розрізнення цих понять важливе, які обмеження на особистість накладають гендерні стереотипи та які здібності і вміння учнів та учениць залишаються непоміченими внаслідок виховання та навчання в рамках жорстко гендерованого підходу.
Навички, які отримають вчителі – вміння розрізняти свої гендерні стереотипи, обходити їх та спілкуватися з учнями та ученицями напряму, не використовуючи гендерні фільтри, бачити свої очікування від учнів та учениць залежно від їх статі і те, як це впливає на комунікацію з учнями; вміння накладати знання про гендерні ролі на підхід до подачі інформації та формувати навчальний процес згідно гендерно чутливого підходу, будувати комунікацію з учнями та ученицями так, щоб всі суб’єкти такої комунікації зазнавали меншого впливу гендерних очікувань на себе.

Бонусний безкоштовний сервіс українознавчої гри "Соняшник" "Методична скарбничка"


«Соняшник-учитель»-2018 
Творче об’єднання «Соняшник» пропонує IX конкурс «Соняшник–учитель»–2018 для вчителів і викладачів української мови та літератури, українознавства, початкових класів.

Конкурс відбудеться 25 жовтня 2018 року з 15.00 до 15.30.

Метою цього конкурсу є розширення обріїв фахової підготовки вчителів-україністів, можливість побачити себе в широкому професійному колі. Участь у цьому конкурсі та подальше його обговорення сприятимуть створенню неформального простору для фахового спілкування вчителів української мови, літератури, українознавства, початкових класів.

Участь у конкурсі безкоштовна.

Конкурс НЕ має на меті перевіряти професійну придатність, а пропонується лише для підвищення власної кваліфікації вчителів і надання додаткового інструмента для внутрішнього контролю.

Інструкція

Конкурс проводиться відповідно до:

  • наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 12.10.2012 року № 1101 «Про затвердження положень про Всеукраїнську українознавчу гру «Соняшник», Всеукраїнський конкурс фахової майстерності для вчителів – україністів «Соняшник – учитель» та Міжнародну природознавчу гру «Геліантус», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.10.2012 року за № 1811/22123. З текстом наказу можна ознайомитися на сайті Верховної Ради України у розділі «Законодавство», Міністерства освіти і науки України у розділі «Нормативно-правова база», ТУТ або на сайті гри «Соняшник» у розділі «Правила та документи»;
  • наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 14.11.2012 року № 1272 «Про проведення Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник», Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності для вчителів – україністів «Соняшник–учитель» та Міжнародної природознавчої гри «Геліантус». З текстом наказу можна ознайомитися на сайті Міністерства освіти і науки України у розділі «Нормативно-правова база», ТУТ або на сайті гри «Соняшник» у розділі «Правила та документи»;
  • листа Міністерства освіти і науки України від 08.04.2013 року № 1/9-262 «Про перелік творчих конкурсів та інтелектуальних змагань». З текстом листа можна ознайомитися ТУТ або на сайті гри «Соняшник» у розділі «Правила та документи»;
  • листа Міністерства освіти і науки України від 06.12.2017 р. №1/9-669 «Про підсумки проведення VIIІ Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності для вчителів-україністів «Соняшник–учитель»–2017 та про організацію IX конкурсу «Соняшник–учитель»–2018». З текстом листа можна ознайомитися на сайті гри «Соняшник» у розділі «Правила та документи».

Конкурс «Соняшник-учитель»-2018 для вчителів і викладачів української мови та літератури, українознавства, початкових класів – анонімний. Переможців буде названо й нагороджено, якщо учасник конкурсу підтвердить участь у грі на персональні сторінці.

субота, 15 вересня 2018 р.

ЮНІСЕФ створив інструмент у боротьбі з булінгом


Як свідчать дослідження ЮНІСЕФ, булінг, тобто агресивна і вкрай неприємна поведінка дітей – масштабна проблема в Україні (ви можете ознайомитись із показниками цькування школярів в нашій країні тут: https://vseosvita.ua/news/proekt-ne-smijsa-z-mene-2222.html
Із проявами булінгу стикався практично кожен. Та залишається великий відсоток дітей, які стали жертвою цькування або свідками знущань. До боротьби з агресивною поведінкою у дітей та з метою перешкоджанню булінгу в Україні, 7 вересня ЮНІСЕФ запустив сайт, де школярі та їхні батьки можуть дізнатись про цькування в школі.
Користування сайтом безкоштовне. Експерти пропонують дітям пройти тест, щоб вміти розрізнити сварку між друзями від булінгу. За допомогою популярних мемів діти можуть перевірити засвоєні знання. На сайті можна подивитися відеоролики про школярів, які зазнали цькування.
Батьки на сайті можуть дізнатися про те, що таке булінг, його ознаки та отримати ефективні поради від психолога, а також дізнатися статистику щодо булінгу в Україні та перелік ознак цькування.
Причин булінгу – безліч. А тим, кого булять, може виявитися кожен, хто не вписався в рамки того чи іншого колективу, – зауважують експерти.
Сайт буде корисний навіть для булерів – дітей, які знущаються зі своїх однокласників.
Перейти на сайт можна за цим посиланням: http://stopbullying.com.ua/

неділя, 9 вересня 2018 р.

Лист МОН № 1/9-529 від 05.09.18 року Про документацію працівників психологічної служби у системі освіти України


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
№ 1/9-529 від 05 вересня 2018 року
Департаменти (управління) освіти і науки
обласних, Київської міської державних
адміністрацій
Інститути післядипломної педагогічної освіти
Про документацію працівників
психологічної служби у системі
освіти України
На виконання Закону України «Про освіту», Положення про психологічну службу у системі освіти України (наказ Міністерства освіти і науки України від 22 травня 2018 року № 509, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31 липня 2018 року за № 885/32337), відповідно до пункту 2.4 наказу Міністерства освіти і науки України від 08 серпня 2017 року № 1127 «Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти і науки України щодо розвитку психологічної служби системи освіти України на період до 2020 року» надсилаємо для використання в роботі доопрацьовані з урахуванням вимог зазначених вище нормативно-правових актів зразки документації практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти.
Звертаємо увагу, запропоновані зразки документації практичних психологів і соціальних педагогів проходитимуть апробацію протягом 2018-2019 навчального року, за результатами якої буде затверджено професійну документацію працівників психологічної служби у системі освіти.
Електронна версія матеріалів розміщена за посиланням: https://imzo.gov.ua/psyholohichnyj-suprovid-ta-sotsialno-pedahohichna-robota/normatyvno-pravova-baza/.
Заступник міністра               Павло  Хобзей

середа, 5 вересня 2018 р.

Онлайн курс «Эффективное общение родителей с детьми подросткового возраста»


Институт ЮНЕСКО по информационным технологиям в образовании (ИИТО ЮНЕСКО) приглашают на онлайн курс «Эффективное общение родителей с детьми подросткового возраста». Объем курса - 32 академических часа (8 часов в неделю). Обучение проходит в удобное время, материалы курса доступны круглосуточно. Обучение бесплатное. По окончанию курса выпускники, выполнение всю программу курса, бесплатно получат электронный сертификат ИИТО ЮНЕСКО по итогам успешного обучения.

Учебный курс направлен на повышение коммуникативных компетенций родителей подростков для эффективного общения со своими детьми, выстраивания и сохранения доверительных и взаимоподдерживающих отношений в долгосрочной перспективе.

Данный онлайн курс был разработан ИИТО ЮНЕСКО в 2017 году, обучение в трех группах прошли более 1200 человек. За основу курса взяты результаты совместных проектов ЮНЕСКО и журнала PSYCHOLOGIES: «TEENS: путеводитель для родителей подростков» и «Мама дорогая! Быть родителем подростка». Летом 2018 года онлайн курс был дополнен новыми материалами.   

Учебные модули онлайн курса:

1 - Развитие детей и подростков. Некоторые вопросы детской психологии, психологии юности, физиологии и психосексуального развития ребенка и подростка. 

2 - Рискованное поведение подростков. Причины и последствия рискованного поведения подростков, включая употребление различных психоактивых веществ, попытки самоповреждений и суицида, раннее вступление в половые связи. 

3 - Как сохранить контакт и развить отношения? Как научиться лучше понимать ребенка-подростка и как построить с ним/ней уважительные и доверительные отношения. Модели эффективного реагирования родителей на сложные коммуникативные ситуации. 

4 - Счастливая жизнь в различных обстоятельствах. Изучение сложных ситуаций, в которых может оказаться ребенок и семья: насилие и буллинг в отношении ребенка в школе или дома, психические расстройства, инфекции, передаваемые половым путем, распад семьи, "нестандартная" сексуальная ориентация, воспитание детей от разных браков и др.

Для регистрации на онлайн курсе необходимо не позднее 26 ноября 2018 года:

1. Создать учетную запись на EDU-HUB по ссылке: http://learning.e-edu.org/login/signup.php? 

2. Подтвердить электронный адрес. Необходимо найти письмо от Платформы в своем электронном почтовом ящике и подтвердить регистрацию, нажав на активную ссылку в письме. Внимание! Часто это письмо попадает папку "Спам", поэтому необходимо проверить и эту папку. Если письмо не приходит, организаторы в конце каждого рабочего дня производят авторизацию пользователей в ручном режиме. На следующий день после регистрации вы сможете зайти на Платформу по своему логину и паролю.

3. Войти на Платформу. После подтверждения адреса вы сможете войти на EDU-HUB и участвовать в обучении на любом из курсов. Ссылка на вход: http://learning.e-edu.org/login/index.php

4. Войти на курс курс. Прямая ссылка: http://learning.e-edu.org/course/view.php?id=20 


Дополнительная информация. Пожалуйста, по всем вопросам относительно регистрации на Платформе и записи на курс, обращайтесь к руководителю  EDUtech Виталию Никоновичу по электронной почте: vitali@e-edu.org или через мессенджеры: +375298693921 (Viber, Whats App).

понеділок, 3 вересня 2018 р.

Вебінар від компанії Microsoft: «МійКлас — електронна освiтня платформа ХХI столiття для формування «Нової української школи»


Ведучі:
  • Васюренко Ольга Мирославівна (вчитель з математики загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня села Борочиче Волинської області);
  • Павлишин Марта Теодорівна (заступник директора, спеціаліст вищої категорії, старший вчитель Сколівської академічної гімназії, м.Сколе Львівської областi);
  • Олексiй Адарюков (керівник методичного відділу МійКлас).
Ведучі вебінару - діючі вчителі, діляться про те, як вони впровадили в свою діяльність інноваційний освітній ресурс «МійКлас» і організували дистанційну роботу з учнями.